دکوراسیون

جذب انرژی های مثبت با دکوراسیون داخلی

جذب انرژی های مثبت با دکوراسیون داخلی

دکوراسیون‌ داخلی نقش زیادی.در جذب انرژی‌های مثبت و منفی دارد. امروزه سبک زندگی مردم به واسطه ماشینی شدن.و صنعتی شدن زندگی، مملو از انرژی های منفی و استرس زا شده است و از فضای مثبت و ‍پر‌‌‌‌‎‎‎‎‎‎نشاط فاصله زیادی دارد. دکوراسیون خانه‌‎هایی که در آن زندگی می‌کنیم می‌تواند نقش زیادی در کاهش‎‎ استرس و تنش و در نتیجه حس شادی داشته باشد. زیرا بیشتر عمر خود را در آنجا می‌گذرانیم. به همین دلیل هر چه دکوراسیون داخلی خانه را در نهایت سادگی تزیین کنیم باعث می‌شود که انرژی مثبت در خانه گردش داشته باشد.

دکوراسیون و انرژی مثبت

یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشیم نوع دکوراسیون محل‌کار و زندگی‌مان است. میزان انرژی موجود در این دو مکان کاملا می‌تواند بر سلامت جسمی و روحی ما موثر باشد. باید تلاش کنیم که در خانه، نقاط تولید‌کننده انرژی مثبت را بیشتر کنیم.

جذب انرژی های مثبت با دکوراسیون داخلی

به عقیده گذشتگان موقعیت و جهت پدیده ها در فضا و حتی موقعیت ستارگان، اهمیت بسزایی در زندگی ما دارد. حتی محل سکونت، کار، نحوه قرارگیری اشیا، میز، مبلمان، کتابخانه و سایر ابزاری که در طول روز در خانه از ان استفاده می کنیم و انسان را از هر سو احاطه کرده اند، قادر به تاثیرگذاری بر سلامت رفتار و روان ما خواهند بود.

به عنوان مثال در مکانی که دارای رایحه ی مطبوعی می باشد .مطالعه و کار کردن و خوابیدن راحت تر از مکانی است که فضای آن مملو از رایحه های تند و زننده است. یا در اطاقی که عکس های کم تری به دیوار دارد. مطالعه و خواب با آرامش بیش تر و حواس جمعی بهتری همراه است تا اطاقی که پر از تصاویر گوناگون ریز و درشت باشد.

نقش دکوراسیون در خرید

دکوراسیون جذاب و مناسب نقش زیادی در میزان خرید نیز دارد. به همین دلیل است که فروشگاه تاتی هوم به گونه ای طراحی شده است که وقتی شما در این فروشگاه قدم میزنید احساس راحتی خواهید کرد. زیرا طراحی آن تا حدودی شبیه دکوراسیون خانه است. به همین خاطر حس بهتری نسبت به لوازم خانگی که مشاهده می کنید خواهید داشت.

فنگ شویی

فنگ شویی، نقش زیادی در توسعه سیگنال های انرژی مثبت در خانه و محل کار خواهد داشت. براساس فنگ شویی اشکال هندسی، خطوط و استقرار صحیح اشیا در محیط های مناسب موجب همسویی نیروهای آسمانی با انسان و اشیا شده، سلامتی و موفقیت را به ارمغان می آورند. این تاثیرات، رفتار و شخصیت انسان را در جهت مثبت یا منفی و موزون یا ناموزون تعیین می کنند.

دکوراسیون خوب چه دکوراسیونی است؟

دکوراسیون جذب کننده انرژی مثبت، دکوراسیونی منظم است. دکوراسیونی است که هیچ چیز بی دلیل در جایی رها نشده است و برای هر چیزی، جاای خاصی مشخص شده است. وقتی شما چنین فرهنگی را در دکوراسیون داخلی خانه خود پیاده کنید، آرام آرام فرهنگ نظم و انضباط در شما نهادینه می شود.

دکوراسیون خوب، انرژی های منفی را دور می کند. اگر در خانه شما دکوراسیون به گونه ای که جلوی تابش نور آفتاب را به پذیرایی و اطاق نشیمن می گیرد، با تغییر طراحی وضعیتی را حاکم کنید که خانه در صورت امکان در طول روز، نورگیر باشد.

جذب انرژی های مثبت با دکوراسیون داخلی

در دکوراسیون داخلی خانه خود، از شلوغ کردن فضا ها پرهیز کنید. بعضا شده به خانه ای در یک مجتمع مراجعه کردید که بعضی اتاق ها به نسبت اتاق های خانه های مشابه در همان مجتمع، بزرگ تر و سر زنده تر به نظر می رسد. در حالی که مساحت هر خانه در این مجتمع یکسان است. علت در این است که یک صاحب خانه، تلاش کرده تا نازیبایی و شلوغی را به اتاق های خود آورده و خانه خود را با گالری عکس و نقاشی و تابلو فرش اشتباه گرفته است!. همین امر سبب کوچک جلوه دار کردن خانه و شلوغی دکوراسیون داخلی شده. اما در خانه ای دیگر، نصب تابلو ها و جایابی لوازم لوکس و ویترینی، با اصول بهتری صورت گرفته و از کوچک جلوه دادن خانه جلوگیزی شده است.

از چشم و هم چشمی در طراحی دکوراسیون خانه خود دوری کنید. اجازه بدهید بر اساس نیازهای رواحی و روانی خودتان ، خانه طراحی شود و جایابی وسایل انجام شود. اگر لحظه های نوستالژیک به شما انرژی می دهد، آن ها را به داخل دکوراسیون داخلی خانه بیاورید. مثلا اگر دوست دارید زمان هایی که در اتاق نشمین مشغول تماشای تلویزیون هستید،  تصویری از گلی که چند سال پیش در فلان شهر خریدید و از آن عکس گرفتید همواره در ذهن شما باشد، آن عکس را قاب کرده و نصب کنید.

تاثیر رنگ ها

توجه به رنگ ها در دکوراسیون داخلی اهمیت زیادی دارد. مثلا رنگ قرمز،  محرک، پرانرژی و دارای ارتعاش، توجه بیشتر افراد را به خود جلب می‌کند. از نظر چینی‌ها، قرمز رنگ خوش‌شانسی است. از نظر فنگ‌شویی با زدن رنگ قرمز به در، موفقیت و کامیابی را به خانه خود دعوت می‌کنید. همچنین همین تاثیر را می‌توانید با یک طرح دارای رنگ‌های قرمز، صورتی و زرشکی به دست آورید.

جذب انرژی های مثبت با دکوراسیون داخلی

رنگ های قرمز و مشکی در طراحی دکوراسیون انرژی مثبت تاثیر زیادی دارند. در واقع قرمز و مشکی انرژی یکدیگر را به تعادل میرسانند و توازن و آرامش نتیجه آن است. اگر شما به دنبال رنگی انرزی بخش و سرشار از فعالیت هستید در انتخاب رنگ قرمز تردید نکنید.

استفاده از گیاه بامبو

بامبو در فرهنگ چینی قدمت و جایگاه خاصی دارد و قدرت را می‌رساند. استفاده از چند شاخه بامبو در دکوراسیون منبع انرژی مثبت خواهد بود. این گیاه چندمنظوره در هر اتاقی که نور غیرمستقیم داشته باشد، رشد می‌کند. نگه داشتن بامبو داخل آب مراقبت خاصی نمی‌خواهد و می‌توان آن را بیش از یک سال نگه‌ داری کرد. به هر حال قرار دادن حداکثری گیاهان در خانه، فضای شادی آفرین و انرژی مثبتی را برای شما به ارمغان می آورد که با تابلوهای چند ده میلیونی قابل قیاس نیست.

جمع بندی

  • به دکوراسیون داخلی بها بدهید. دکوراسیون داخلی خانه شما، انرژی زا و فرصت آفرین است.
  • به سادگی و شیگ گرایی در عین خلاقیت و نوآوری و پرهیز از تجمل گرایی در خانه خود بها دهید.
  • اجازه دهید اتاق های خانه ساده و خلوت باشد تا حس بهتری از زندگی در آن ببرید. شلوغ کردن خانه با تابلو ها و چیدمانی غیر حرفه ای و نامتجانس، توسعه دهنده انرژی منفی است.
  • برای دکوراسین خانه، نیاز به هزینه گزاف یا دوره های تخصصی ندارید. از اینترنت ایده بگیرید.
  • دکوراسیون جذاب و ساده خانه علاوه بر انرژی مثبت کردن ساکنان، در سبک زندگی آن ها نیز تاثیر گذار است.
  • هرگز به طور مداوم در اتاق بدون تهویه یا زیرنور چراغ های فلورسنت (مهتابی) کار نکنید. این نور فرکانسی تولید می کند که با ارتعاشات هاله تداخل کرده، موجب بروز فرکانس ضربه ای در حوزه انرژی می شود. دامنه فرکانسی این نورها برای تندرستی زیان آور هستند.
  • وجود گیاهان، مولد انرژی و شفابخش هستند. می توانید در اتاق خود از حضور زنده گیاهان بهره مند شوید و زندگی را در کنار گیاهان تجربه کنید. 
  • استفاده از رنگ های شاداب و انرژی بخش نیز می تواند بسیار موثر باشد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *