خانه و آشپزخانه

خواص ظروف بامبو

یکی از جدید ترین محصولات ارائه شده به بازار جهانی ظروف آشپزخانه که ممکن است شما نیز با آن آشنا بوده و یا حداقل اسم آن را شنیده باشید،ظروف بامبو است. این ظروف از ساقه و برگ گیاه بامبو تهیه می شوند به همین دلیل با نام بامبو یا ظروف چوبی بامبو شناخته می شوند. جالب است بدانید گیاه بامبو قادر است در روز بیشتر از یک متر رشد کند و تا پنج سال عمر داشته باشد. از سوی دیگر به آسانی تجزیه شده و کاملا با محیط زیست سازگار می باشد. تمام این عوامل سبب می شود که از گیاه بامبو به عنوان یکی از پایدارترین منابع جهان یاد شود.

جنبه های مختلفی از این ظروف می توانند نظر شما را جلب نمایند. برخی به خاطر بی خطر بودن این ظروف برای محیط زیست به آن ها روی می آورند. برخی دیگر نیز شیفته ی زیبایی و جلوه ی مدرن این گونه ظروف می شوند. امروزه طیف وسیعی از ظروف بامبو یافت می شود که از میان آن ها می توان به بشقاب ها، کاسه ها، ماگ ها، سینی ها، قاشق، چنگال و سایر ظروف آشپزخانه چوبی بامبو اشاره کرد.

خواص ظروف بامبو

مزایای استفاده از ظروف چوبی بامبو

  • ظروف چوبی بامبو دارای مقاومت بسیار بالا نسبت به سایر ظروف سازگار با محیط زیست می باشند.
  • ظروف چوبی بامبو کاملا تجزیه پذیر می باشند.
  • در فرایند تولید ظروف چوبی بامبو از مواد شیمیایی خطرناک و رنگ های مصنوعی استفاده نمی شود.
  • ظاهر زیبای ظروف چوبی بامبو برای سرو تمام غذاها مناسب می باشد.
  • ظروف چوبی بامبو ذاتا خاصیت ضد میکروبی دارند.
  • ظروف چوبی بامبو از ورن بسیار سبکی برخوردار بوده و ضد لکه می باشند.
خواص ظروف بامبو

بهترین ظروف برای کودکان

این ظروف برای سرو غذای کودکان بسیار مناسب هستند و جایگزین شایسته ای برای ظروف پلاستیکی دارای طرح شخصیت های کارتونی به حساب می آیند. برای اثبات این ادعا می توان گفت در درجه ی اول ظروف پلاستیکی از ایمنی کافی برای سرو غذا برخوردار نیستند. از سوی دیگر در اثر استفاده ی نادرست کودکان و ایجای خط و خراش رنگ به کار رفته روی سطح پلاستیک جدا شده و مابین غذا وارد دستگاه گوارش کودکان خواهد شد. علاوه بر رنگ های مصنوعی سایر مواد شیمیایی و سمی نیز در فرایند تولید ظروف پلاستیکی استفاده می شوند که ممکن است به غذای داخل بشقاب نفوذ کرده و سلامت کودک شما را به مخاطره بیاندازند. بشقاب و قاشق چوبی بامبو برای تمامی اعضای خانواده مناسب می باشند ولی از همه مهم تر برای اعضای جوان تر و کودکان!

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *