خانه و آشپزخانه

دانستنی هایی که یک خانه را زیباتر می کند

چیدمان کابینت ها یک اصل مهم در یک آشپزخانه ی سازمان یافته است، با وجود اینکه درب کابینت ها باعث پنهان ماندن محتویات درون آن ها می شود، اما باز هم هیچ دلیلی وجود ندارد که داخل آن ها شسته رفته و مرتب نباشد.
برای نظمی دهی به برخی از کابینت ها از تقسیم کننده ها استفاده کنید، تقسیم کننده ها علاوه بر افزایش امنیت بیشتر حین نگهداری ظروف، امکان دسترسی آسان را هم برای شما فراهم می کنند.


یکی از چالش های بزرگ هنگام چیدمان کابینت ها جای دهی دیس ها و بشقاب های بزرگ است. یک راه حل ساده برای این ظروف این است که حین طراحی دکور آشپزخانه از کابینت ساز خود بخواهید تا در منطقه از آشپزخانه که فضای کافی دارد، قفسه و شلف های مناسبی را بر روی دیوار نصب کند تا این گونه ظروف را درون آن ها بچینید. حتماً لازم نیست این تقسیم کننده ها درب داشته باشند، بلکه نحوه ی چیدمان آن ها می تواند در دکوراسیون آشپزخانه حالت طبیعی و زیبایی را به وجود بیاورد.
ساماندهی کشوها، وسایل را به طور منظم از هم جدا کرده و امکان دسترسی آسان تر به هر گروه را فراهم می کند.


اگر جمع و جور کردن قابلمه ها و تابه ها درون کابینت ها برای شما کار سختی است، کافی است یک دیوار خالی درون آشپزخانه پیدا کنید و تعدادی قلاب بر روی این دیوار نصب کرده، سپس قابلمه ها و تابه ها را از دسته به این قلاب ها آویزان کنید. البته بهتر است از آویزان کردن قابلمه های رنگ و رو رفته بر روی این دیوار خود داری کنید، زیرا اصلاً تأثیر خوبی در دکوراسیون آشپزخانه ی شما بر جای نمی گذارند.
اگر قرار است از کابینت های بدون درب یا قفسه های شیشه ای برای جای دهی برخی از عناصر آشپزخانه استفاده کنید، لازم است تأکید بسیاری بر دیزاین این بخش ها داشته باشید، مثلاً استفاده از ظروف شیشه ای درب دار و شکیل و پر شده از محتویات رنگی می تواند نمای خاصی را در آشپزخانه ی شما ایجاد کند.
هنگام چیدن کابینت ها وسایل هم شکل را در یک کابینت قرار دهید، مثلاً یک کابینت را به لیوان ها، فنجان ها، گیلاس ها، جام ها ی خود اختصاص داده و یک کابینت را به ظروف غذا خوری اختصاص بدهید و هر سرویس غذا خوری خود را یک طبقه از آن بچینید .

یک کشو پر از چاقو، ملاقه و کفگیرو … را در نظر بگیرید، هر چقدر هم سعی کنید تا این وسایل به صورت مرتب و تفکیک شده در جای خود قرار بگیرند، باز هم چندان کار ساز نیست. تقسیم کننده ها یک راه حل مناسب برای این کشو ها هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *